3 LATA,  4 LATA,  5 LAT,  książki

SIEDEM ŁÓŻEK MALUTKIEJ POPIELICY- książka, przy której będziecie RAZEM zasypiać


Lek przed zasypianiem, lek przed ciemnością , przez samotnością…

To takie potwory, które bardzo często paraliżują nasze dzieci.
A tymczasem, sen dziecka odgrywa niesamowicie ważna rolę! Nie tylko regeneruje cały młody organizm, ale także konsoliduje ślady pamięciowe „zebrane” przez cały dzień. Przysadka mózgowa, podczas snu wydziela hormon wzrostu, wpływając na prawidłowy wzrost i rozwój dziecka.

Ale co zrobić kiedy dziecko nie śpi efektywnie ?
Kiedy budzi się w nocy,? Boi się zasypiać samo ?


Mam nadzieję że coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę, że wszelkiego rodzaju treningi snu, wywołujące u dziecka podwyższenie poziomu kortyzolu we krwi, mają bardzo negatywny wpływ na rozwój kształtującego się mózgu ( mogą spowodować zaburzenia pracy mózgu oraz zdeterminować późniejsze funkcjonowanie dziecka ).

Tymczasem spokój, poczucie bezpieczeństwa i ukojenie przynosi dziecku obecność bliskiej osoby, tuż obok. Jeśliby znało i umiało, zaśpiewałoby pewnie słowa tej piosenki, wprost do ucha bliskiej, czuwającej obok osoby:

„Jesteś lekiem na całe zło!”

Jestem mamą dwóch Chłopców, którzy boją się zasypiać, boją się ciemności i czasami wybudzają się w nocy. Nie wyobrażam sobie, żeby zostawiać ich samych z tymi potworami, którymi są ich lęki.

Może dlatego pokochałam te książkę ! Nie chciałbym dziś pisać jej rozbudowanej recenzji. Niech jej piękna fabuła i niesamowite ilustracje przemówią same za siebie!


Naprawdę warto ją mieć w swojej biblioteczce ! Niech mała popielica poprowadzi Nas do zrozumienia faktu, że dziecięce łóżko nierzadko jest za duże aby w nim spać w pojedynkę !

Swoją drogą, między innymi dla takich książek jak ta ( które, z uwagi na fikcję nie wpisują się w nurt książek montessorifriendlybook), „nagiełam” swoje stanowisko w tej kwestii. Są piękne, mądre i pomimo antropomorfizacji tak silnie przemawiają do wyobraźni moich dzieci, że chce je mieć u siebie i na pewno ich nie oddam!

Serdecznie polecamy !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *