4 LATA,  5 LAT,  6 LAT,  DIY,  EDUKACJA,  MONTESSORI,  SENSORYCZNIE

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ- MAPA ZALESIENIA POSZCZEGÓLNYCH KONTYNENTÓW

Dzisiaj taka nauka przez zabawę:

Stworzyliśmy lądy i zaznaczyliśmy, w jakich miejscach naszej planety jest największe zalesienie. Wyklejanie kontynentów piaskiem kinetycznym, było okazją do utrwalenia ich nazw i przypomnienia sobie kilku podstawowych informacji na ich temat. Starszak nie omieszkał zapytać o efekt globalnego ocieplenia. Więc robiliśmy symulacje (jak na przestrzeni ostatnich lat tereny zielone naszej planety masowo znikały z jej powierzchni). Rozmawialiśmy o pożarach wycinkach czy innych zatrważających efektach działalności ludzkich rak (i myśli!).

Na koniec aktywności, najmłodsze Rączki, spacerowały zwierzątkami po naszym małym piaskowym świecie.

Zdążyliśmy także przygotować materiał na część jutrzejszych zajęć. Odrysowywaliśmy kontury kontynentów na starym kartonie a następnie smarowaliśmy go klejem i wysypywaliśmy bułką tartą i solą. Jutro będziemy barwić te przygotowane lądy na kolory odpowiadające poszczególnym kontynentom ( za pomocą pipet i wg kolorystki uwzględnianej w pedagogice Montessori ).

To był bardzo przyjemny poranek i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że nawet bułka tarta na kanapie nie zdołała mi go zepsuć ! 🙂


Pięknego dnia dla wszystkich zapracowanych Mam :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *