4 LATA,  5 LAT,  6 LAT,  książki,  ROZWÓJ MOTORYCZNY

MYSZACZEK/ MAX KAPLAN- KSIĄŻKA O MYSZCE Z SERCEM LWA


Patrzysz na pierwsze karty książki i widzisz mała, zziębniętą myszkę siedząca na skale i przytulającą w przestrachu samą siebie.

„(…) Nagle jej oczom ukazała się ogromna wieża, której szczyt sięgał nieba. Oświetlone okna wabiły zapraszająco miodowym światłem. Czyżby uśmiechnęło się do niego szczęście i znalazła kąt oznaczająca ratunek?. „


Kolejne karty książki przeniosą nas treścią i niesamowitą warstwą ilustracyjną w piękną podróż. Drogę, w której przyjaźń, odwaga i siła ducha pokonują przeszkody pozornie nie do przeskoczenia dla maleńkiej białej myszki. Ale… Ta myszka jest inna niż wszystkie! W maleńkim sercu, Wątłym ciałku kryje się siła lwa!


Książkę napisał dwudziestoletni Max Kaplan a zilustrował Lev Kaplan, fenomenalny ukraiński rysownik, grafik i ilustrator.
Nie byłabym sobą, gdybym nie powiedziała Wam, że ta książka pobudza nie tylko swym przesłaniem! Ona daje także doskonała okazję do tego, żeby zdobyć sporą dawkę wiedzy i umiejętności oraz przetestować je w praktyce.

Dziś na przykład zainspirowała nas do nauki różnych węzłów marynarskich oraz zgłębiania wiedzy na temat latarni morskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *