Bez kategorii

KSIĄŻKA „Niedźwiedź łowca motyli” INSPIRUJE NAS DO KILKU AKTYWNOŚCI

Książki inspirują nas do różnych aktywności. Często są punktem wyjścia do wielu rozmów, inspirują do poszukiwania odpowiedzi które powstały w umysłach., do poszukiwań w dalszej literaturze lub bezpośrednio w naturze (podczas mikro wypraw).

„Niedźwiedź łowca motyli” to barwna opowieść o serdeczności, sile i determinacji . Opowieść o przyjaźni, która może dosłownie udźwignąć więcej niż można to sobie wyobrazić.” Prosta fabuła, pozwala skupić się młodemu Czytelnikowi na istocie przesłania, a przepiękne ilustracje pobudzają kreatywność i dają ucztę dla oka. Osobiście, bardzo często kupuję tę książkę na prezenty dla dzieci (3-6 lat).


„Niedźwiedź łowca motyli” dziś, inspirował nas do nabywania wiedzy z zakresu lepidopterologii. Wykorzystaliśmy do tego wydrukowane i porozcinane obrazki z tymi bezkręgowcami ( do dopasowywania i łączenia w pary ) a także prostą, drewnianą układankę motyla, którą przy omawianiu budowy, wysypywaliśmy różnymi sypkimi materiałami ( sól, suszone zioła).

Przy okazji, rozmawialiśmy o cyklu rozwojowym motyli, ich wyglądzie, charakterystycznych cechach gatunku i różnorodności tej populacji. Ileż jest ciekawostek o motylach ! Sprawdźcie sami 🙂

Na koniec poszukiwaliśmy elementów cyklu rozwojowego motyla, ukrytych w magicznej tacy pełnej płatków róży. Wyławialiśmy je za pomocą szczypiec i rozmawialiśmy o procesie przemian.

Na koniec, już maksymalnie sensorycznie stworzyliśmy sobie różaną ścieżkę sensoryczną, a na końcu kąpiel.


Wszystko dzięki jednej książce , pięknej i pełnej pozytywnego przesłania.
Kochacie „Niedźwiedź łowca motyli?”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *