DIY,  EDUKACJA,  SWOBODA RUCHU,  SZTUKA

KARTY EDUKACYJNE Z DŹWIĘKIEM

Co wspólnego mają ze sztuką kamienie?
.

Moi Chłopcy uwielbiają się ruszać. Są typami kinestetyków (najefektywniej uczą się, będąc w ruchu, poprzez różnego rodzaju doznania. Proces myślowy zachodzi łatwiej, kiedy dziecko/ dorosły o tym typie uczenia się pozostaje w ruchu).

W związku z powyższym, całkiem sporą część aktywności przygotowuję właśnie tak, aby te możliwość ruchu im zapewnić.
Wczoraj postanowiłam odświeżyć nasze karty edukacyjne z dźwiękiem od Pomelody i osadzić je w nowej aktywności.

Dotychczas, używaliśmy ich zgodnie z ogólnym przeznaczeniem, tzn. dopasowując dźwięki z aplikacji do kart z obrazem (konkret/ dzieło sztuki). Uskutecznialiśmy także inne, proste sposoby pracy z nimi. Inspirowały nas one do aktywności twórczych czy zabaw ruchowych z poszukiwaniem i zagadkami.

A dziś w naszym salonie powstał wielki karton „z dziurami”, pod którymi Chłopcy mogli odkrywać dzieła malarskie. Były interpretacje, słuchanie dźwięków i dopasowywanie pięknych kart. Było nawet wspólne muzykowanie. Ale największą radość, sprawiło Chłopcom rozwożenie drewnianych kamieni w miejsce danego okienka. W ten sposób zbieraliśmy materiały na pomnik dla Artysty oraz mieliśmy szansę ( przy okazji oficjalnego odsłonięcia i przecięcia wstęgi) utrwalać imiona i nazwiska Malarzy.
To było coś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *