Bez kategorii

AKTYWNOŚĆ SENSORYCZNA – PODRÓŻ PIASZCZYSTĄ PLAŻĄ – LIST W BUTELCE I ODNALEZIONE SKARBY

Opisana dziś, sensoryczna aktywność inspirowana jest niedawno przeczytaną książką.

 „Lato Stiny” autorstwa Leny Anderson , to wspaniała książka, która zawsze wprowadza nas w piękny, ciepły klimat wakacyjnych podróży.

Teraz, kiedy za oknem szaroburo i zimno, postanowiliśmy przenieść atmosferę książki do naszego domowego stolika sensorycznego i poczuć bryzę morską i ciepło nadmorskiego piasku.


Większość z Was wie, że mam dwóch Synów, więc postanowiłam dla każdego z nich zrobić osobny pojemnik. W jednym powstało kamieniste wybrzeże z wodą do zabawy na mokro. W drugim piaszczysta plaża pełna skarbów do odkrycia ( zabawa na sucho ).
Chłopcy mogli zamieniać się stanowiskami, co uchroniło przed ciągłym wyrywaniem sobie materiałów, oraz pozwoliło na swobodną eksplorację.
To były wspaniałe doznania sensoryczne, które zajęły moim Chłopcom większość przedpołudnia.
W piasku oraz kamieniach ukryłam buteleczkę z listem, dla starszego Syna. Mógł przeczytać krótka wiadomość a tym samym doskonalić swoje czytanie.

Młodszy Synek poszukiwał ukrytych monet oraz muszli oraz małych bursztynów.

Jeszcze przez kilka dni po tej aktywności wiele innych „krążyło” wokół wody. Na szybko powstała więc np. taka taca do „czyszczenia” dużej muszli.

To bardzo angażująca czynność. Muszlę dobrze wcześniej „ubrudzić” (np. kakao) a na tacy zostawić gąbkę, małą miseczkę z wodą/ lub zakraplacz i szczoteczkę oraz ręczniczek.

Daje dużo radości i bardzo angażuje.

Polecam spróbować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *